Home Page » Jak to funguje
Jak to funguje
Jak fototerapie funguje
LED světelná terapie červeným, infračerveným a modrým světlem je bezbolestná, neinvazivní a vysoce účinná fotobiomodulace, vytvořená pomocí nejmodernějších a světově unikátních technologií.
Světelná terapie funguje velmi účinně nejen pro kožní onemocnění a infekce, ale také pro mnoho dalších zdravotních komplikací. Energii z tohoto světla absorbuje tělo prostřednictvím řady metabolických činností, kdy se světelná energie přemění na buněčnou. Jednou z mnoha výhod je například uvolnění ATP (adenosintrifosfátu). Více ATP v buňce znamená lepší fungování buněk.
Léčba světlem velmi urychluje hojení těla, snižuje záněty a napomáhá hydrataci pokožky. Vědecké studie, které stojí za touto léčbou celého těla, uvádí, že stejně jako rostliny, naše pokožka a další tkáně těla mají schopnost absorbovat světlo a přeměňovat ho na energii a stimulovat přirozený proces našeho těla k vytváření nových proteinů a regenerujících buněk. Výhodou světelné terapie je to, že povzbudí celé tělo za pouhých 10-20 minut. Bylo prokázáno, že terapie přispívá ke snížení bolesti, zjizvení, redukci akné a zlepšení svalové výkonnosti. Světelná terapie také ukázala, že zlepšuje tvorbu kolagenu a celkový stav pleti.
Je fototerapie bezpečná?
Ano, fototerapie je zcela bezpečná a bezbolestná. Neexistují žádné zdokumentované negativní vedlejší účinky a ve skutečnosti lidé považují tuto léčbu za velmi uvolňující. Na rozdíl od většiny konvenčních léčiv je terapie červeným, infračerveným a modrým světlem bezpečná, neinvazivní, nepoužívá žádné chemické látky nebo léky a není spojena se škodlivými vedlejšími účinky. Terapie světlem jednoduše využívá přírodní léčivé a omlazující přínosy specifického spektra světla a dodává tuto cílenou energii mnohem rychleji než slunce a bez škodlivých UV paprsků. Významná studie z roku 2013 o světelné terapii, kterou provedli výzkumníci z Harvardu a MIT, ocenila světelnou terapii za neinvazivní léčbu s úplnou nepřítomností vedlejších účinků.
LEDBED vs. solární lůžka
Ač by se mohlo zdát, že se jedná o tu samou věc, opak je pravdou. LEDBED a solární lůžka nelze srovnávat.
Solární panely nejčastěji vyzařují ultrafialové záření typu A (UVA), někdy i typu B (UVB). Tyto paprsky mohou spalovat kožní buňky a dochází k produkci melaninu, což se projeví opálením. Avšak za cenu poškození kožní buňky, což způsobuje předčasné stárnutí a rakovinu kůže.
LEDBED vyzařuje nulové UV záření a jsou protikladem solária, jelikož vyživuje a hojí pokožku, nespaluje a nepoškozuje. LEDBED vyzařuje červené, inračervené a modré světlo.
Oblasti využití fototerapie
Podrobný popis oblastí, ve kterých je s úspěchem fototerapie využívána.
číst dále
Odborné studie a články
Odborné studie a články zabývající se fototerapií – fotobiomodulačními principy a jejich užití v praxi.
číst dále
Pro koho je vhodná
Díky své podstatě nemá fototerapie prakticky žádné vedlejší účinky. Je neinvazivní a netoxická. Jde o bezpečnou a účinnou metodu pro většinu klientů.
číst dále
Kontraindikace fototerapie
Zjistěte všeobecně uzávané kontraindikace fotterapie, abyste předešli případným nepříjemnostem.
číst dále
Vyzkoušejte si fototerapii sami
Není nad to vyzkoušet si fototerapii sami! Poznejte, jak úžasnou a netušenou sílu má obyčejné světlo!
Nejčtenější články
Zkušenosti hokejisty a zdravotní sestry
1. 11. 2021 (ed. 20. 2. 2022)
Zkušenosti s fototerapií sdílejí bývalý aktivní hokejista a zdravotní sestra.
5. 6. 2017 (ed. 15. 2. 2022)
Zde naleznete nejčastější dotazy týkající se využívání fototerapie.
Přínosy fototerapie pro všechny
21. 3. 2016 (ed. 10. 1. 2022)
Fototerapie přináší široké spektrum výhod pro každého člověk bez ohledu na pohlaví, věk nebo profesní skupinu.
Nejnovější články
21. 3. 2016 (ed. 21. 2. 2022)
ototerapie přináší pro muže podporu při vyčerpání, špatném psychickém stavu, zvýšení mentálního výkonu a v mnoha dalších případech.